Zespół

Zespół

Małgorzata Kowal
Małgorzata Kowal

Magister Filologii Angielskiej z długoletnią praktyką nauczania języka angielskiego w liceum. Autorka innowacji pedagogicznej w liceum XVII – programu nauczania języka angielskiego ogólnego wraz z podstawami języka biznesu, realizowanego od 2001r. do dnia dzisiejszego. Jest egzaminatorem maturalnym. W naszej szkole prowadzi kursy przygotowujące do matury oraz kursy dla dorosłych. Lubi sport, szczególnie tenis.

Dorota Inglot
Dorota Inglot

Magister Filologii Angielskiej, autorka publikacji z zakresu metodyki nauczania, ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu, ma długoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą (III LO, XII LO) oraz doświadczenie akademickie (Politechnika Wrocławska). Od 1998 roku prowadzi Szkołę Języka Angielskiego w Leśnicy. Posiada uprawnienia Krajowego Egzaminatora Nowej Matury.

Grażyna Kosowska
Grażyna Kosowska

Magister języka angielskiego, starszy wykładowca Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Lubi uczyć i stara się rozwijać swoje umiejętności uczestnicząc w konferencjach metodycznych. Jest członkiem IATEFL. Wypoczywa czynnie (rower, kajak, narty).

Michael
Michael Anosike

Zagorzały edukator języka angielskiego, którego misją jest wykorzystywanie potencjału ucznia i kierowanie go ku jego aspiracjom. Oddany nauczyciel z pasją i nieustannym dążeniem do szerzenia wiedzy. Obserwacja rozwoju ucznia przynosi mu ogromną radość.

Z niesłabnącą ciekawością poszerza swe horyzonty (stopnie i certyfikaty z dziedziny filologii angielskiej, j. polskiego, geografii i zarządzania środowiskiem – zdobyte na czterech renomowanych uniwersytetach). Różnorodność zdobytej wiedzy oraz znajomość różnych kultur pozwala na globalną perspektywę. Zdobyty certyfikat TEFL daje możliwość pracy w charakterze nauczyciela. Uczy zarówno dzieci oraz młodzież, jak i osoby dorosłe. Poza salą lekcyjną prowadzi zagraniczne obozy językowe (Wielka Brytania) – kształtujące umiejętności językowe oraz poszerzające horyzonty. Chęć wprowadzania pozytywnych zmian poskutkowała współpracą z organizacjami NIFES, EFAC, Lekarze bez Granic. Inicjatywy z zakresu edukacji czy opieki zdrowotnej ukształtowały przekonania o korzystnej mocy edukacji oraz zaangażowania społeczności.

 

Zosia
Zofia Brakoniecka

Studentka ostatniego roku filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas studiów podjęła specjalizację nauczycielską, która zapewniła jej solidne przygotowanie z zakresu psychologii oraz pedagogiki w zawodzie nauczyciela. Młoda, pełna energii i zaangażowania osoba, która stawia swoje pierwsze kroki w zawodzie. W ramach programu Erasmus ukończyła tygodniowe szkolenie z zakresu inkluzywnego nauczania oraz pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prywatnie zainteresowana sportem, nauką języków obcych oraz kocim behawioryzmem.

Szymon Szydłowski

Student piątego roku Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Realizuje program specjalizacji tłumaczeniowej, a zdobyty certyfikat International House pozwala mu spełniać się w pracy nauczyciela. Ma doświadczenie w nauczaniu dzieci i młodzieży z klas 1-8. W wolnych chwilach lubi grać w gry planszowe, czytać książki science-fiction i fantasy oraz aktywnie trenuje wspinaczkę sportową.

Aleksandra Orlik

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Tytuł magistra otrzymała w 1999 roku. Ukończyła podyplomowe studia w zakresie zarządzania i marketingu. Zajęcia z dziećmi w wieku 7 – 13 lat prowadzi od 17 lat. Posiada również doświadczenie akademickie. W nauczaniu języka angielskiego najwięcej satysfakcji przynosi jej praca z dziećmi i młodzieżą, choć jak twierdzi jest niezwykłym wyzwaniem. Uważa, że aby efekty pracy były satysfakcjonujące potrzebna jest motywacja do pracy, której utrzymanie na stałym poziomie przez lata jest najtrudniejszą rzeczą dla nauczyciela.

Paulina Strecker
Paulina Strecker

Ukończyła studia licencjackie w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Legnicy oraz studia magisterskie (specjalizacja nauczycielska) w Wyższej Szkole Filologicznej. Lubi poszerzać swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach metodycznych. W ciągu 13 lat pracowała z dziećmi i młodzieżą, jednak najwięcej satysfakcji przynosi jej praca z najmłodszymi. Wolny czas spędza gotując, czytając kryminały i słuchając podcastów.

Olha Chystiakova

Uczy j. angielskiego od 22 lat i posiada doświadczenie w pracy ze wszystkimi grupami wiekowymi. Obecnie jest instruktorem w programie International Baccalaureate (IB), prowadzi zajęcia Middle Years Programme (MYP) i Diploma Programme (DP). Koncentruje się na krytycznym myśleniu i pomaga uczniom osiągać doskonałe wyniki. Przygotowuje uczniów również do egzaminów ESL, upewniając się, że posiadają oni umiejętności językowe i pewność siebie potrzebną do osiągnięcia sukcesu. Dzięki bogatemu doświadczeniu, Olha z pasją pomaga uczniom i propaguje naukę j. angielskiego.